Zdjęcie poglądowe

TORT TRZYPIĘTROWY – OD PODSTAW

Jeśli chcesz nauczyć się jak złożyć tort – od podstaw, czyli od pokrojenia biszkoptu, przez przełożenie i tynkowanie na kancik aż do dekoracji?
Masz wątpliwości czy to co robisz i jak samodzielnie składasz tort jest optymalne? Nigdy nie miałeś w dłoni worka cukierniczego czy szpatuły?
A może pęka Ci tynk, nie ma kancika, tort jest niestabilny?
Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedź brzmi – Tak! to nasze szkolenie jest dla Ciebie idealne!

JAK W TORTLOVE WYGLĄDA SZKOLENIE?

Szkolenie prowadzone jest na prawdziwych tortach. Nie pracujemy na atrapach tak, by każdy uczestnik przepracował wszystkie techniki na “żywym” materiale, bo tylko on daje nam obraz tego jak wygląda praca nad tworzeniem tortu.
Każdy kursant pracuje na własnym stanowisku pracy, na swoim materiale. Nie prowadzimy pokazów tworzenia tortów. Ważne dla nas jest, by uczestnicy brali czynny udział w każdym etapie pracy a nie jedynie w jego części lub by byli tylko obserwatorami.
Każdy etap pracy przedstawiany jest uczestnikom przez osobę prowadzącą a następnie kursanci pod okiem szkoleniowca powtarzają go na swoim stanowisku pracy.

Zapewniamy kursantom wszystkie niezbędne na szkoleniu materiały.
Na naszym kursie cały tort przygotujesz pod naszym okiem własnoręcznie!

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie przeznaczone jest dla osób początkujących oraz średniozaawansowanych. Program stworzony jest w taki sposób, by na kursie odnalazły się również osoby, które nigdy nie stworzyły żadnego tortu.
Kurs z tworzenia tortu trzypiętrowego jest idealny dla osób, które chcą za jednym zamachem dowiedzieć się wszystkiego o tworzeniu tortów jedno, dwu i więcej piętrowych oraz nauczyć się kilku technik dekoracyjnych w krótkim czasie.

Jeśli zastanawiasz się czy zaczynać naukę od razu od trzypiętrowego tortu to pamiętaj, że najlepiej uczymy się, kiedy mamy możliwość jak najszybszego utrwalenia wiedzy. Taką właśnie możliwość daje Ci szkolenie z tortu wielopiętrowego, ponieważ podczas jednego kursu dwukrotnie trzykrotnie całą naukę tworzenia i tynkowania pięter co pomoże Ci szybciej zrozumieć i opanować cały proces.

Co obejmuje szkolenie

Szkolenie obejmujące naukę składania tortu od podstaw, czyli od pokrojenia biszkoptu aż do złożenia trzypiętrowego tortu.

Najważniejsze punkty szkolenia:

 • Tynkowanie na gładko z kancikiem.
  Pokażemy Ci jak szybko i bez większego kłopotu otynkować tort na gładko i na upragniony “kancik”. Każdy kursant obłoży kremem trzy piętra tortu.
 • Poprawne złożenie tortu bez względu na użyte rodzaje przełożeń.
  Na potrzeby szkolenia i ze względu na konieczność szybkiej pracy kursanci pracują na kremie Russel, ale technika składania jest odpowiednia dla każdego rodzaju przełożeń. Do złożenia tortu użyjemy kremu czekoladowego oraz frużeliny.
 • Omówienie wszystkich składowych przygotowywanego tortu.
  Każdy kursant otrzymuje wszystkie receptury na użyte na szkoleniu materiały.
 • Przygotowanie kremu do tynkowania wg naszej receptury.
  Na szkoleniu pracujemy na kremie SMBC, natomiast technika tynkowania jest odpowiednia dla każdego rodzaju tynku na bazie masła lub czekolady.
 • Złożenie trzypiętrowego tortu.
  Nauczymy Cię jak złożyć trzy piętra w całość tak, by móc go przewieźć w całości na miejsce docelowe i nie obawiać się dziur w jezdni, ostrych zakrętów czy nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Pokażemy Ci jak przygotować tort wielopiętrowy, który nawet twój Klient samodzielnie dostarczy do swojego domu.
 • Dekoracja tortu.
  Podczas szkolenia pokażemy Ci następujące techniki dekoracji:
  * piętro dolne – half fault line
  * piętro środkowe - własnoręczne malowanie na torcie techniką masła kakaowego (nawet dla osób nie posiadających specjalnych zdolności artystycznych)
  * piętro górne - użycie szablonów dekoracyjnych
  * wykonanie prostych kwiatów z papieru waflowego

Uwaga

Na szkoleniu nie pieczemy biszkoptów, nie przygotowujemy kremów ani frużelin do przełożenia tortu. Wszystkie te materiały są przygotowywane wcześniej przez nas. Na szkoleniu omawiamy sposób ich przygotowania a kursanci otrzymują wszystkie receptury w formie wydrukowanego skryptu.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Szkolenie dwudniowe
Miejsce kursu: Kraków, ul.Jurka Bitschana 8

CENA SZKOLENIA: 2350 zł brutto
WYSOKOŚĆ ZADATKU: 350 zł
CZAS TRWANIA: około 10-11 godzin zegarowych (każdy dzień)

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności